protinis dantis
Dalintis

Dygdami protiniai dantys labai dažnai sukelia skausmą. Ir kartais gyvenime būna tokių situacijų, jog dantį pradeda skaudėti, kai specialistas sunkiai pasiekiamas.

Protiniai dantys išdygsta paskutinieji, paprastai 18-25 metų amžiaus žmonėms, tačiau dažnai pasitaiko tokių atvejų, kai pradeda dygti vėliau arba dygsta net keletą metų. Labai dažnai dygdami jie sukelia diskomfortą, skausmą, maudimą. Dėl negeros dygimo padėties sunku juos gerai išsivalyti ir tas paskatina dantų kariesą. Netaisyklingai dygstančius protinius dantis rekomenduojama šalinti.

Kadangi protiniai dantys dygsta suaugusiems, jiems sunku prasikalti pro dantenas, kas ir sukelia nemažą skausmą. Taipogi dažnai jiems neužtenka vietos žandikaulyje arba jie dygsta neteisingu kampu. Galimas ir nepilnas jų išdygimas, tuo metu susiformuoja dantenų „kapišonas“. Toje vietoje gali kauptis bakterijos ir maisto likučiai, kas gali sukelti dantenų uždegimą, infekciją, pulinį ar net suformuoti cistą.

Tokius dantis dažniausiai rekomenduojama šalinti, dėl jų netinkamos lokacijos ar netikslingo gydymo. Tačiau kol laukiate vizito pas odontologą, yra keletas priemonių, kurios gali palengvinti Jūsų skausmą.

  1. Bičių pikis (propolis)

Bičių pikis nuo senų laikų yra naudojamas kaip vaistais, keletos tyrimų duomenimis propolis turi antimikrobinių, priešuždegiminių ir netgi priešvėžinių savybių. Reikia uždėti gabalėlį pikio ant skaudamos vietos ir palaikyti, kol skausmas aprims.

  1. Vaistai nuo skausmo

Tokie vaistai kaip ibuprofenas, Nimesilis, Paracetamolis ar Ketanovas gali padėti sumažinti ne tik skausmą, bet ir uždegimą. Juos galima vartoti, kol sulauksite vizito pas odontologą. Žinoma reiktų atkreipti dėmesį į anotaciją ir neviršyti paros normos.

  1. Šaltas ledukų maišelis.

Naudojant šaltį ant skaudamos vietos, galima ne tik šiek tiek sumažinti uždegimą, bet ir palengvinti skausmą.

Šaltą maišelį reiktų apvynioti rankšluoščiu ir laikyti neilgiau kaip 15 min. Taip šaldyti reiktų su pertraukomis: 15 min šaldyti, 15 min poilsio.

  1. Skalavimas druskos tirpalu

Skalaujant su druskos tirpalu keletą kartų per dieną galima sumažinti skausmą. Drukos tirpalas yra natūralus dezifektantas. 2010 metų tyrimai parodė, jog skalaujant burnos ertmę su druskuotu vandenių galima sumažinti bakterijų kiekį burnoje. Kartais bakterijos gali kauptis aplink nepilnai išdygusį ar nuskilusį dantį, taigi druskos tirpalas, gali sumažinti jų kiekį ir skaumą.

Norint pasigaminti druskos tirpalą, reiktų šilto virinto vandens stiklinėje ištirpinti 1,5 šaukšto druskos. Skalavimų kiekis neribojamas.

  1. Gvazdikėliai

Gvazdikėliai turi raminamą poveikį, 2006 metų tyrimai parodė, jog gvazdikėliai malšina skausmą dėl savo raminamojo poveikio. Galima naudoti gvazdikėlių aliejų arba visą gvazdikėlį.

Jeigu vartojamas visas gvazdikėlis, reiktų uždėti ant skaudamo danties, nekramtyti ir kai skausmas liaujasi jį išspajuti.

Naudojant aliejų reiktų užlašinti keletą lašų ant vatos tamponėlio, jį uždėti ant skausmo vietos ir laikyti kol baigsis skausmas.

  1. Svogūnas

Tyrimai atlikti 2007 metas atrado, jog svogūnas turi priešuždegiminių ir antimikrobinių savybių. Tai reiškia, jog svogūnas gali sumažinti patinimą ir kovoti su bakterinę infekcija.

Reiktų gabalėlį svogūno kramtyti keletą minučių skaudamoje burnos pusėje, vėliau jį išspjauti. Šis procesas leidžia svogūno sultims rezorbuotis į dantenas ir taip sumažinamas uždegimas.

  1. Arbatos maišeliai

2016 metais buvo atlikti tyrimai, kurių metu nustatyta, jog arbatoje esantis taninas, turi antibakterinį ir priešuždegiminį poveikį. Tai reiškia, jog arbatos maišeliai, gali sumažinti tinimą ir padėti kovoti su bakteriniu uždegimu.

Naudojimas: užlikytą arbatos puodelį su pakeliu arbatos reiktų padėti į šaldytuvą ir jai atvėsus išimti arbatos maišelį, jį uždėti ant skaudamos vietos burnoje.

 

Reikėtų nepamiršti, jog šios priemonės yra tik laikinas sprendimas, eliminuojant protinių dantų skausmą. Esant bet kokiam skausmui reikia nedelsiant kreiptis į odontologą, nes bet koks danties skausmas jau yra signalas, jog kažkas negerai ir savaime tai nepraeis. Kuo ilgiau delsiama ir laukiama tuo situacija blogėja ir gydymas gali baigtis danties šalinimu.

Dantukas LT| naujienos| patarimai | informacija
Patarimai: Septyni būdai kaip palengvinti protinių dantų skausmą, laukiant vizito pas odontologą.
Pavadinimas
Patarimai: Septyni būdai kaip palengvinti protinių dantų skausmą, laukiant vizito pas odontologą.
Apibudinimas
Dygdami protiniai dantys labai dažnai sukelia skausmą. Ir kartais gyvenime būna tokių situacijų, jog dantį pradeda skaudėti, kai specialistas sunkiai pasiekiamas. Todėl pateikiame keletą skausmo palengvinimo būdų.
Autorius

Comments are closed.