dantu valymas
Dalintis

Valyti vaikams dantis neturėtų būti sunkus darbas, tiesiog reikėtų tai paversti linksmu užsiėmimu. Niekada nevėlu mokyti vaikus valyti dantukus ir formuoti teisingus burnos higienos įgudžius.

Kuo ankščiau tuo geriau

Kuo ankščiau vaikai susiduria su burnos higiena (dantų valymu) tuo lengviau tai tampa įpročiu. Galima ir rekomenduojama pradėti valyti vaikų dantukus kai tik jie išdygsta. Pradžioje galima valyti su marlės skiautele, vėliau su dantų šepetėliu ir dantų pasta (geriausia nesaldžia, kokia nors žolelių pagrindo ir būtinai be fluoro, kol nemoka išspjauti).

Leisti mokyti jaunesnius

Kai vyresnėlis/ė išmoksta taisyklingai valytis dantis, reiktų leisti jam pamokyti savo jaunesnį brolį ar seserį. Tai vaikus įpareigos valyti dantukus kartu ir parodyti gražiąsias šypsenas prieš mokyklą ir miegą savo tėveliams.

Valyti dantukus pakaitomis

Jeigu vaikas neleidžia padėti jam valyti dantukų, nes trokšta būti labai savarankiškas. Galima pabandyti žaidimą: susitarti su mažuoju, jog pirmiausia tarkim jis valo tėčiui ar mamai dantis tarkim 2 min, vėliau jau suaugusysis valo vaikui dantukus.

Tegu dantų valymas būna linksmas

Jeigu vaikas priešinasi dantų valymui yra nemažai galimybių dantų valymą paversti linksmu užsiėmimu. Truputi kūrybos ir galima įrodyti savo atžalai, jog dantų valymas nėra nuobodus ir nereikalingas dalykas.

Dantis reikia valyti  2 minutes, vaikams dažniausiai tai atrodo amžinybė, todėl galima pasitelkti mėgstama dainą, trunkančia apie 2 minutes ir klausantis jos linksmai išsivalyti dantukus.

Taip pat galima naudoti apdovanojimų sistemą. Apdovanojimų lenta ir kiekvieną kartą teikiami lipdukai padės vaikams siekti tikslo t.y. prizo, kurį jie gaus surinkę tam tikrą kiekį lipdukų. Prizas gali būti spalvinimo knygelė ar kad ir naujas dantų šepetėlis.

Pasitelkti šiuolaikines technologijas

Nemažai yra įvairiausių programėlių, padedančių valytis dantukus. Vienos programėlės siūlo žaidimus, rinkti taškus, dainas ar netgi dantų valymo įvertinimą. Taip pat yra dantų šepetėliai sujungti su programėlėmis. Vieni parodo blogai išvalytas vietas, kiti turi įvairiausių paskatų, tarkim groja muzikėlė dvi minutes, kol reikia valyti dantis.

Kai vaikai šiek tiek paauga ir išmoksta rašyti, tėvai jau gali leisti vaikams patiems valytis dantukus. O kad būtų lengviau patikrinti valymosi kokybę, vaistinėje galima nusipirkti apnašas dažančių tablečių ar skalavimo skysčio. Vaikui savarankiškai išsivalius dantis duoti sučiulpti tabletę arba paskalauti ir tada apžiūrėti kiek yra nudažytų plotelių. Vaikui teks valyti kol nebeliks dažų t.y. apnašų.

Surasti draugišką vaikams odontologą

Pirmasis vizitas pas odontologą turėtų būti 2-3 metukų, kol dantukai dar sveiki, o ne tada kada vaikui baisiai skauda ir ištinsta. Kuo anksčiau vaikas apsilankys pas dantų gydytoją, tuo jam bus įprasčiau ir mažiau baimės, arba jos visai nebus. Reiktų pasistengti surasti tokį odontologą, kuris taptu jūsų vaiko draugu, o ne priešu. Dantukus rekomenduojama tikrinti kas 6 mėnesius, nes pas vaikus, skylutės atsiranda labai greitai. Reguliarūs vizitai pas gydytoja odontologą, suformuoja vaikui įprotį tikrinti dantis reguliariai visą gyvenimą.

Pasirūpinkite, jog gražios ir sveikos jūsų vaikų šypsenos lydėtų juos visą gyvenimą.

Dantukas LT| naujienos| patarimai | informacija
Patarimai: Kaip vaikams įdiegti gerus burnos higienos įpročius
Pavadinimas
Patarimai: Kaip vaikams įdiegti gerus burnos higienos įpročius
Apibudinimas
Valyti vaikams dantis neturėtų būti sunkus darbas, tiesiog reikėtų tai paversti linksmu užsiėmimu. Niekada nevėlu mokyti vaikus valyti dantukus ir formuoti teisingus burnos higienos įgudžius.
Autorius

Comments are closed.