Kvepavimas pro burna miegant
Dalintis

Palyginus rūgščių kiekį burnoje tarp žmonių,kurie kvėpuoja pro burną ir kurie ne, miego metu, buvo atrasta, jog kvėpavimas pro burną skatina dantų eroziją ir kariesą. Šis tyrimas buvo atliktas Otago universitete, Naujoje Zelandijoje ir publikuotas „Journal of Oral Reabilitation“. Tyrėjai pastebi, jog dantų gydytojai praneša apie didėjantį skaičių pacientų, kurie skundžiasi „sausa“ burna, ypatingai per miegus arba ką tik pabudus.

Kvėpavimas per burną miego metu gali išdžiovinti seiles, kurios yra labai svarbus gynybos mechanizmas ginantis burnos ertmę nuo per didelio rūgščių kiekio. Ankstesnėse studijose pastebėta, jog žmonės turintys „sausą“ burną dažnai turi didesnę dantų erozijos riziką, nei tie kurie turi normalų seilėtekį.

Rūgštys lemia dantų emalio netekimą erozijos pagalba (tiesioginis rūgščių poveikis į dantį, be bakterijų įsikišimo) ir dantų karieso pagalba (bakterijų veikiami maisto likučiai, pavirsta rūgštimis).

Šiame naujame tyrime mokslininkai nusprendė ištirti, kaip kinta rūgščių lygis burnoje, kai kvėpuojama pro nosį ir pro burną miego metu. Jie išmatavo pH ir temperatūrą dešimties savanorių burnos ertmėje, kai jie atitinkamai miegojo su nosies spaustuku ir be jo. Primename, jog pH 7 yra neutralu, žemiau 7 – rūgštinė terpė, o aukščiau 7 – šarminė.

Savanoriai turėjo nešioti specialų prietaisą, kuris matavo jų burnos ertmės pH ir temperatūrą 48h. Dvi naktis iš keturių savanoriai turėjo dėvėti nosies spaustuką, kad būtų priversti kvėpuoti per burną miego metu. Taigi tyrimai parodė, jog dienos metu vidutiniškai burnos ertmės pH buvo 7,3, o miego metu kvėpuojant įprastai – 7, o kvėpuojant pro burną naktį – 6,6.

Tyrimo autorė Joanne Choi, paaiškina: „Burnos ertmės pH miego metu lėtai nukrito pas visus savanorius, tačiau kritimas buvo ženklesnis pas tuos kurie kvėpavo pro burną.“ Taip pat ji priduria, jog nakties metu, kartais burnos ertmės pH nukrito iki 3,6 pas savanorius kurie kvėpavo pro burną. Tai yra žemiau pH 5,5, kada prasideda danties emalio irimo procedūra.

Burnos ertmės temperatūros pokyčiai nebuvo tokie ženklūs tarp abiejų grupių. Todėl įtakos neturi.

Šaltiniai:
Intraoral pH and temperature during sleep with and without mouth breathing, J. E. Choi et al., Journal of Oral Rehabilitation, doi:10.1111/joor.12372, published online 15 December 2015
Dantukas LT| naujienos| patarimai | informacija
Kvėpavimas pro burną miego metu, padidina dantų karieso tikimybę.
Pavadinimas
Kvėpavimas pro burną miego metu, padidina dantų karieso tikimybę.
Apibudinimas
Palyginus rūgščių kiekį burnoje tarp žmonių,kurie kvėpuoja pro burną ir kurie ne, miego metu, buvo atrasta, jog kvėpavimas pro burną skatina dantų eroziją ir kariesą.
Autorius

Comments are closed.