Adatu baime
Dalintis

Mokslininkai atskleidžia naują būdą naudoti anestetikus (nuskausminimus) burnos ertmėje.

Naujos studijos paskelbtos „Colloids and Surfaces B: Biointerfaces“ atskleidžia kaip odontologai gali naudojant mažą elektros srovę suleisti nuskausminamųjų, vietoj to, kad naudotų įprastą būdą – adatas. Mokslininkų iš San Paulo Universiteto naujos studijos gali pagelbėti daugeliui žmonių išvengti nemalonios nuskausminimo procedūros pas odontologą. Tai taip pat padės sutaupyti ir išvengti aplinkos užterštumo bei gresiančių infekcijų.

„Nuskausminimas be adatų gali padėti sutaupyti, pagerinti pacientų savijautą, palengvinti nuskausminimą ir sumažinti intoksikaciją,“ aiškina profesorė Renata Fonseca Vianna Lopez, viena iš tyrimų autorių. „Tai gali palengvinti dantis gydyti saugiau ir efektyviau visame pasaulyje.“

Dantų gydytojai dažnai turi atlikti skausmingas ir invazines procedūras burnoje. Norint sumažinti pacientų diskomfortą, gydytojai naudoja nuskausminimą, adatų pagalba, kad blokuotų skausmą. Tačiau daugelis žmonių labai bijo adatų, todėl dažnai vengia lankytis pas odontologus. Tokiems pacientams, reikalingas papildomas nuskausminimas, toks kaip žele užtepimas ar purškalo naudojimas, kad kuo mažiau jaustųsi adata.

Mokslininkai pirmiausia paruošė nuskausminamųjų hidrogelį su polimerais, jog tai galėtų prilipti prie gleivinės. Naudojama buvo dviejų rūšių nuskausminamieji: prilocaine hydrochloride (PCL) ir lidocaine hydrochloride (LCL). Tai buvo užtepta ant kiaulės odos ir tada panaudota elketros srovė, pažiūrėti ar tai suaktyvins nuskausminamuosius.

Taigi nuskausminimas buvo greitesnis ir ilgesnio veikimo. Elektros srovė padėjo patekti nuskausminamiesiems į kūną daug efektyviau.

Dabar mokslininkai planuoja sukurti iontoforezės prietaisą, kurį būtų galima naudoti butent burnos ertmėje ir atlikti tam tikrus priešklinikinius bandymus su šia nuskausminimo sistema.

Reikia tikėtis, jog mokslininkai ilgai neužtruks ir pacientai galės lengviau atsikvėpti ir taip nebijoti, lankydamiesi pas odontologą.

Šaltiniai:
Needle-free buccal anesthesia using iontophoresis and amino amide salts combined in a mucoadhesive formulation, Camila Cubayachi, Renê Oliveira do Couto, Cristiane Masetto de Gaitani, Vinícius Pedrazzi, Osvaldo de Freitas and Renata Fonseca Vianna Lopez, Colloids and Surfaces B: Biointerfaces, doi: 10.1016/j.colsurfb.2015.11.005, published online 10 November 2015.
Dantukas LT| naujienos| patarimai | informacija
Daugiau jokių adatų pas odontologą – tik tai maža elektros srovė.
Pavadinimas
Daugiau jokių adatų pas odontologą – tik tai maža elektros srovė.
Apibudinimas
Naujos studijos paskelbtos "Colloids and Surfaces B: Biointerfaces" atskleidžia kaip odontologai gali naudojant mažą elektros srovę suleisti nuskausminamųjų, vietoj to, kad naudotų įprastą būdą – adatas.
Autorius

Comments are closed.